شرکت بزرگ راهسازی ارابه پویان راسا با استفاده از مدرن ترین ماشین الات راهسازی و با تجربه ترین نیروی خود و نیز به کارگیری از دانش روز سالیان سال است که در امر راهسازی در سطح تهران و کشور به فعالیت میپردازد . کیفیت آسفالت و ظرافت و زیبایی کار نتیجه تجربه ی طولانی ما در این زمینه است .  هدف ما در آسفالتکاری و پیمانکاری آسفالت در تهران داشتن شهری زیباست .

مقدمه

در این مبحث ما به این سوالات شما عزیزان پاسخ میدهیم ….

آسفالت چیست ؟ انواع اسفالت در آسفالتکاری چیست ؟چکار کنیم تا به اسفالتی با استاندارد جهانی برسیم ؟ چرا آسفالت در بعضی پروژه ها نشست میکند و یا سریع تر از حد معمول فرسوده میشود ؟قیمت آسفالتکاری و پیمانکاری آسفالت در تهران چقدر است ؟ هزینه های آسفالتکاری در شهر تهران چقدر است ؟ قیمت اسفالتکاری در سال 1401 چگونه محاسبه میشود ؟ عمر مفید اسفالت چقدر است ؟

آسفالت چیست ؟

یکی از مهمترین بخش راهسازی ، اسفالتکاری است .آسفالت یک ماده سیاه رنگ است که بر پایه قیر بنا شده است . مواد تشکیل دهنده آسفالت شن ، ماسه ،قیر است که درصد و اندازه انها با یکدیگر متفاوت است .زمانیکه این مواد در دمای مناسبی گرم میشود ماده ای بنام آسفالت تولید میشود .

 

کاربرد آسفالت

همانطور که با قسمت فوق گفتیم آسفالت یکی از مهمترین بخش های راهسازی است .کاربرد آسفالت در محوطه سازی ، آسفالت کاری خیابان ، اسفالتکاری کوچه ، حیاط مدارس ، پشت بام ، ورزشگاه ها ، محوطه ادارات ، پارکینگ های طبقاتی ، فرودگاه ها ، باند فرودگاه و… میباشد .

آسفالت کاری و پیمانکاری در تهران با هدف رضایت خاطر شما شهروندان گرامی به صورت شبانه روزی اجرا میشود . 

چرا آسفالت از بتن محبوب تر است ؟

همانطور که میدانید آسفالت از دیگر موادی که در اجرای پروژه ها به کار می رود محبوب تراست دلیل آن هم این است که اسفالت هرگز در برابر نمک و آب واکنشی نشان نمی دهد دقیقا برعکس بتن که به سرعت با آب باران و نمک و عناصر معلق در هوا واکنش نشان می دهد و سبب زشتی این کار می شود ؛ اسفالت یکی از پایدارترین مواد ترکیبی است که عمر مفیدی دارد و براحتی فرسوده نمی شود اگر و تنها اگر شرکت ارابه پویان راسا این امر را اجرا کرده باشد.

کدام نوع آسفالت کاری برای پروژه شما مناسب است؟

اجرای آسفالت گرم

آیا شما بارها و بارها اسم آسفالت گرم را شنیده اید ؟ آیا میدانید که چه نوع آسفالتی برای پروژه شما مناسب تر است ؟

 

 

 

اسفالتکاری و پیمانکاری اسفالت در تهران
اجرای اسفالت بزرگراه

آسفالت گرم چیست ؟ و چگونه تولید می شود ؟

اسفالت گرم آسفالتی است که در کارخانه با دمایی بین 110 الی 160 درجه سانتیگراد با مخلوط کاملا استاندارد و با درصد مشخصی از قیر و شن و ماسه تولید می شود .حمل این اسفالت مشکل است زیرا باید کاملا داغ به محل اجرا برسد .این آسفالت مناسب خیابان ها و باند فرودگاه ، محوطه و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد .اسفالت گرم مقاومترین نوع آسفالت است .

آسفالت گرم با تجهیزات مکانیزه و یا به صورت دستی اجرا می شود .ما در تهران و البرز این نوع آسفالت را بارها و بارها در پروژه های خود پیاده سازی کرده ایم .

 

آسفالت توپکا یا اسفالت رویه چیست ؟

آخرین لایه از سطح اسفالت است که در تماس مستقیم با سطوح دارد .تحمل بار ترافیکی با این لایه از اسفالت است .اگر این لایه از اسفالت به درستی اجرا نشود به زودی فرسوده می شود و سطحی ناصاف را در مدت کوتاهی خواهیم داشت .

برای مشاوره و تهیه بهترین آسفالت با شماره 09123138398 تماس حاصل فرمایید

آستر اسفالت چیست ؟ آسفالت بیندر چیست ؟

دومین لایه از آسفالت را بیندر می گویند .در واقع بین اساس قیری و لایه رویی اسفالت است .این لایه حاوی دانه های درشت سنگ است .

اسفالت بیندر قطری برابر با سه سانتیمتر دارد البته به طور میانگین .این بخش مقاومت اسفالت را تعیین می کند و هر چقدر بهتر اجرا شده باشد تحمل پذیری اسفالت بالاتر می رود .

اساس قیری

این لایه از آسفالت اولین لایه از اسفالتکاری است پایه و اساس آسفالت کاری از این نقطه آغاز می شود . این لایه حاوی دانه های درشتی از مصالح است . این لایه به نحوی تعادل وزنی بار ترافیک را سبک می کند .فشار ترافیکی به این لایه انتقال داده می شود  و این لایه پس از کاهش فشار بار ترافیکی به نیروی کمتری به لایه های زیرین منتقل می کند .

ماسه آسفالت ( لایه روکش )

ماسه آسفالت یا لایه روکش .این لایه به طور معمول با ضخامت 15میلیمتر می باشد این لایه از ترکیب قیر با ماسه شسته شده تولید شده است .

کاربرد لایه روکش یا ماسه اسفالت در جهت ترمیم اسفالت های فرسوده به کار می رود . این لایه ارزان قیمت است و روی آسفالتهای خراب به کار می رود .

 

آسفالت متخلخل 

اسفالت گرم پس از اجرا کوبیده می شود و در حدود 80% پس از کوبیدن این لایه کاهش پیدا می کند و در این مواقع فضاهای خالی در اسفالت کاهش می یابد . کاهش اسفالت در این موقع از 3سانتیمتر به یک سانتیمتر کاهش می یابد .

آسفالت متخلخل ترکیبی از قیر خالص و مصالح ساختمانی شکسته ‌شده است. جهت ساخت این لایه سنگ‌های شکسته را با قیر تازه و خالص مخلوط می‌کنند. سنگ‌های مورد استفاده در این لایه به طور میانگین قطری در حدود 25 تا 40 میلی‌متر دارد.

این لایه را بدلیل ساختار آن نمی‌توان جهت روسازی و سطح بکار برد.

اجرای آسفالت سرد

مخلوطی از سنگ دانه ها که با قیر مخلوط می شود و در دمای محیط مخلوط و پخش می شود این اسفالت سرد نامیده می شود . یکی از مزایای اسفالت سرد این است که می توان آن را برای مسافت های طولانی حمل کرد و نگران خرابی و سرد شدن اسفالت نباشد .

کاربرد اسفالت سرد :

  • کف سازی سالن های ورزشی
  • ترمیم اسفالت راه ها و شوارع
  • اسفالت آزاد راه ها و بزرگراه ها

شرکت راهسازی ارابه پویان اجرای اسفالت سرد در تهران و البرز 09123138398

 

 

آسفالت با لایه حفاظتی

اسفالت بالایه حفاظتی ترکیباتی مشابه اسفالت گرم است اما قطر کمتری نسبت به ان دارد .لایه حفاظتی اسفالت قطری برابر با 25میلیمتر میباشد .

کاربرد لایه حفاظتی اسفالت به منظور جفاظت اسفالت با ترافیک سبک تر و یا اسفالت کوچه  و خیابان است .این لایه به منظور جلوگیری از فرسایش اسفالت رویه است از این نوع اسفالت به طور معمول برای اسفالت پشت بام و یا محافظت از ایزوگام استفاده میشود .

شرکت ارابه پویان راسا اجرای کلیه خدمات اسفالت کاری در تهران و البرز در خدمت شماست 09123138398

 

آسفالت کاری در تهران

شرکت بزرگ راهسازی ارابه پویان راسا ، کلیه خدمات راهسازی و پیمانکاری آسفالت در تهران و حومه با استفاده از نیروی متخصص خود و کلیه تجهیزات و ماشین الات بروز راهساری در خدمت شماست .کلیه خدمات ما پس از اجرا دارای 5سال ضمانت اجراست . آسفالتکاری و پیمانکاری آسفالت در تهران

اسفالت کاری در البرز ( کرج و کلیه شهرستانها )

راهسازی ارابه پویان همچنین در کلیه نقاط البرز کرج و …. خدمات خود را در زمینه راهسازی ، اسفالتکاری ، درزگیری اسفالت ، محوطه سازی ، اسفالت سرد و گرم ، تهیه و پخش تراشه و…. به صورت شبانه روزی ارائه می دهد .

قیمت آسفالت کاری در تهران و کرج

به منظور اطلاع از قیمت اسفالت و ارائه مشاوره رایگان و بازدید از محل لطفا با شماره 09123138398 تماس جاصل فرمایید .

خدمات راهسازی ارابه پویان راسا

-اسفالتکاری

-عایق کاری

-راهسازی

-تهیه و پخش تراشه

-فروش اسفالت

-اجرای اسفالت سرد و گرم

-غلتک زنی دستی و ماشینی

-اسفالت رنگی و طرح دار

-اجرای اسفالت پشت بام و پارکینگ های بزرگ طبقاتی 

-درزگیری اسفالت

-محوطه کاری

-خاکبرداری